Ayla Akın Kim ?

Ayla Prof Foto v1

Ayla Akın Saraybosna doğumludur. Elektrotechnical University of Sarajevo, Information Management Systems Bölümü mezunudur.

Kariyerine Elektrotechnical University of Sarajevo’da Teaching Assistant ve Research Associate olarak başlayan Akın, 1992 senesinde Türkiye’ye yerleşmiştir. Türkiye’de Digital Equipment Corporation, Intertech, MBS ve eSolutions Turkey gibi çeşitli yerli ve uluslararası şirketlerde farklı görevler üstlenmiş ve kariyerinin son 15 senesinde üst düzey yöneticilik yapmıştır. 25 yılı aşkın meslek hayatı boyunca satış, iş geliştirme ve genel yönetim alanlarında deneyim sahibi olmuştur.

Akın ayrıca, ADLER Accredited Coach, Uluslararası Koçluk Federasyon (ICF) ACC unvanına sahip  ve aktif olarak profesyonel koçluk yapmaktadır. Yer aldığı danışmanlık ve eğitim projelerindeki koçluk disiplini, üstlendiği süreçlerin önemli bir parçası olmuştur.

Ayla Akın hem birey olarak hem de iş dünyasının bir üyesi olarak değişim ve sürekli gelişim konularına her zaman yoğun bir ilgi duymuştur. Evli, bir kız çocuk annesi olmasının yanı sıra kariyer yaşamını sürdürürken, iş-yaşam dengesinin başarılı bir şekilde korunması ve “daha huzurlu bir yaşam yaratma”yı kişisel hedefi olarak seçmiştir.

Son 20 senedir yaşadığı değişim, kazandığı deneyimler, yaptığı araştırmalar ve aldığı eğitimler bir odak noktasında toplanarak yürüttüğü koçluk ve danışmanlık çalışmalarına ışık tutmaktadır.

Kurumların ve çalışanların hedeflerine doğru yol alırken, daha başarılı olma stratejileri oluşturmak, gerçek potansiyeli ortaya çıkartmak, çalışma ortamlarında bireylerin daha verimli ve mutlu çalışmalarını sağlamak gibi konular şu anda yürüttüğü koçluk, danışmanlık ve eğitim çalışmalarının temel hedefidir.

2010 senesinde kurduğu ArteVis şirketi ile, kazandığı tüm deneyimleri paylaşmayı, kurumların ve bireylerin hayatlarına dokunmayı ve onların yolculuklarında danışman & koç olarak destek olmayı amaçlamaktadır.

Comments are closed