Dilek Günçer Kim ?

Dilek foto small

1983 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Günçer, aynı üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde de özel öğrenci olarak eğitim gördü.

Günçer, 1985 – 1986 yıllarında İngiltere’de Bolton Institute of Higher Education ve Amerika’da University of Wisconsin’de Ziyaretçi Öğretim Görevlisi olarak bulundu. Türkiye’ye döndükten sonra, 1986 – 1989 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

1989 – 2001 yılları arasında KoçSistem’de sırasıyla Yazılım Destek ve Eğitim Müdürlüğü görevini üstlenen Günçer, 2001 – 2003 yılları arasında ise Koç Grubu tarafından yeni kurulan yabancı ortaklı Koç Bryce şirketine Genel Müdür olarak atandı.

2003 – 2012 yılları arasında Oyak Grubuna ait Oytek şirketinde sırasıyla Ankara  Bölge Müdürlüğü ve Satış Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlenen Günçer, 2012-2016 yılları arasında aynı şirkette Genel Müdür Danışmanı olarak görev yaptı.

Türkiye Bilişim Derneği üyesi olan ve 27 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün gelişimine yönelik faaliyetlerini aktif biçimde sürdüren Günçer, Türkiye Bilişim Vakfı bünyesinde de birçok projede rol aldı.

Şirket Yönetimi,  Kar/Zarar Merkezi Yönetimi, ürün ve hizmet satışları, sistem entegrasyon projeleri, 3. parti firmalar ve iş ortakları, ekip yönetimi, performans yönetimi gibi konularda uzun yıllar liderlik yapan Günçer, kazandığı deneyimler ışığında kurumlara danışmanlık hizmetleri vermektedir.

 

Comments are closed